پیام دبیر علمی همایش
1400/03/30

ارائه ايده هاي علمي و تجاري سازي اين ايده ها در چارچوب دومین کنفرانس تدبیر علوم کامپیوتر، مهندسی برق، ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در جهان اسلام مي تواند بستري براي حركت و تحول در مباني علمي و فني توليد ايجاد نمايد كه داراي ماموريت و چشم انداز هدفمند مي باشد.

پیشرفت‏‌های سریع و چشم‌گیر در این مباحث و ورود گسترده‌‏ی کامپیوتر به زندگی روزمره‌‏ی انسان مباحث نظری جدیدی را به مسایل اصلی علوم کامپیوتر اضافه کرده‏‌است. به‏‌عنوان نمونه گسترش اینترنت و شبکه‏‌های اجتماعی، نظریه‌ی گراف را، که قابلیت زیادی برای مدل‏سازی این شبکه‏‌ها دارد ، تبدیل به شاخه‌‏ای مهم در ریاضیات کاربردی و علوم کامپیوتر کرده‌‏است. از دیگر شاخه‏‌های مهم علوم کامپیوتر می‌توان به هوش مصنوعی و علاقه‌‏ی انسان به طراحی و ساخت موجودات هوشمند اشاره کرد.

علوم کامپیوتردر علوم دیگر نیز تاثیر گسترده‌‏ای داشته‌است. شبیه‌سازی پدیده‏‌های فیزیکی و فیزیک محاسباتی، استفاده‌ی وسیع از روبوت‌ها در تحقیقات فضایی و دیگر محیط‌هایی که انسان قادر به فعالیت در آن نیست، تشخیص بیماری‌ها به کمک دستگاه‌ها و الگوریتم‌های کامپیوتری و … نمونه‏‌هایی از این تاثیر می‌‏باشند.

این کنفرانس در اهداف خود بر بر جنبه هاي بنيادي، کاربردي، راهبردي، توسعه اي و نيز آموزشي است که از مزاياي خاص در سطح کشور برخوردار است، تاکید دارد.

در این راه ما دست تمام صاحب نظران ، متخصصین و اساتید را به گرمی می فشاریم و امیدواریم برگزاری این رویداد راهی بسوی پیشرفت هر چه بیشتر روشن نماید.

از تمامي کارشناسان، پژوهشگران، دانشگاهيان، صنعتگران و مهندسان دعوت مي شود تا با ارسال مقاله و شرکت در کنفرانس و یا کارگاه هاي آموزشي با هدف تبادل يافته هاي پژوهشي و کاربردي خود موجب پرباري و اثربخشي کنفرانس باشند.

 

 

دبیر علمی همایش